Imprezownik 2drink z przepisami na drinki z rumem to 5 przepisów na drinki dobranych tak, żeby nie trzeba było kupować wielu składników. Do tego otrzymujesz konkretną listę zakupów.

Z nami impreza zawsze jest udana ;)

Imprezownik 2drink – o co chodzi?

Przepisów na drinki jest masa. Ale jeśli zaczniemy wybierać na „chybił-trafił” to szybko okaże się, że aby wykonać kilka przepisów potrzeba sporo butelek różnych alkoholi mocnych, likierów, syropów, soków… Dusza by chciała, ale portfel nie pozwala :( Każdy to zna! Ale od czego jest 2drink.pl? Mamy rozwiązanie tego problemu, wiemy jak wypić kilka różnych drinków i nie wydać zbyt dużo kasy!

Nasz pomysł jest taki – podajemy kilka przepisów na drinki, tak by składniki częściowo się pokrywały (oszczędzamy!) liczymy ile czego trzeba kupić i podajemy gotową listę zakupów. Zakładamy, że każdy uczestnik zabawy wypije każdego drinka, a podstawowa ilość osób biorących udział w imprezie to 2 osoby, bo łatwo wtedy mnożyć i dzielić:

  • Bawimy się w parze? Kupujemy dokładnie to co na liście.
  • Wpada do nas znajoma para? Mnożymy ilości na liście zakupów przez 2.
  • Przyjdzie więcej osób? Wiadomo, mnożymy odpowiednio.
Impreza z drinkami – przepisy na drinki z rumem

Przepisy na drinki z rumem – lista drinków

Wszystkie przepisy pochodzą z książki „Drinki świata”, dostępnej pojedynczo lub w atrakcyjnych cenowo pakietach :)

Mojito

Składniki na 1 drinka: 50 ml białego rumu, pół limonki, woda gazowana, 2 łyżeczki cukru trzcinowego, 5 listków mięty, kruszony lód.
Przygotowanie: opisaliśmy w osobnym poście – jak zrobić mojito.
Szkło: wysokie (czyli takie).
Metoda: budowanie (przygotowujemy w szklance, w której podamy)
Dekoracja: szczyt mięty

Mojito melon & brzoskwinia

Składniki na 1 drinka: 50 ml białego rumu, pół limonki, woda gazowana, 10 ml syropu brzoskwiniowego, mięta, kruszony lód
Przygotowanie: tak jak standardowe mojito, tylko zamiast cukru używamy syropu brzoskwiniowego.
Szkło: wysokie
Metoda: budowanie
Dekoracja: kawałek melona, szczyt mięty

Cuba Libre

Składniki na 1 drinka: 40 ml białego rumu, sok z 1/2 limonki, coca-cola, kostki lodu.
Przygotowanie: opisaliśmy w osobnym poście – jak zrobić Cuba Libre.
Szkło: wysokie
Metoda: budowanie
Dekoracja: ćwiartka limonki

Daiquiri

Składniki na 1 drinka: 40 ml białego rumu, 20 ml soku z limonki (=sok z połowy limonki), 10 ml syropu cukrowego, kostki lodu, plasterek limonki do dekoracji
Przygotowanie: opisaliśmy w osobnym poście – jak zrobić Daiquiri.
Szkło: koktajlowe (czyli takie kieliszki)
Metoda: shaker (wstrząsamy w shakerze)
Dekoracja: ćwiartka limonki

Daiquiri z melonem

Składniki na 1 drinka: 40 ml białego rumu, 20 ml soku z limonki (=sok z połowy limonki), 20 ml syropu cukrowego, 3 kawałki melona, kostki lodu, kawałek melona do dekoracji.
Przygotowanie: tak jak standardowe daiquiri, ale w shakerze ugniatamy muddlerem kawałki melona i potem odcedzając do szkła pamiętamy o użyciu dodatkowego sitka do soku z cytrusów, które zapobiegnie wpadnięciu do kieliszków kawałków melona
Szkło: koktajlowe
Metoda: shaker
Dekoracja: kawałki melona

Lista zakupów

Tak jak wspominaliśmy na początku, podajemy listę zakupów dla 2 osób.

  • rum biały –  0,44 litra – chcąc być precyzyjnym powinniśmy kupić butelkę 0,5 l. Niestety rum sprzedawany jest z reguły w butelkach 0,7 l, więc pewnie taką będziemy musieli kupić. Ale spokojnie, rum na pewno się nie zmarnuje ;)
  • cola – maks. 0,4 litra (=top do 2 drinków) – kupujemy butelkę 0,5 l
  • woda gazowana – maks. 0,8 litra (=top do 4 drinków) – kupujemy butelkę 1,5 l
  • syrop cukrowy – 80 mlrobimy sami lub kupujemy butelkę gotowego. Kiedyś pomysł aby kupować „wodę z cukrem” wydawał nam się szalony, ale ostatnio jakoś się do niego przekonaliśmy. W ten sposób syrop przechowujemy w wygodnej, zgrabnej butelce i zawsze jest on w tych samych proporcjach, czyli jego smak jest stały. Dobra, to tylko wymówki, po prostu tak jest wygodniej :)
  • syrop brzoskwiniowy – 20 ml – kupujemy 1 butelkę gotowego syropu chociaż potrzebujemy odrobinę ale spokojnie, syrop można potem wykorzystać do lodów, lemoniad, naleśników, także się nie zmarnuje)
  • lód na kruszony lód – 2 torebki lodu w kostkach ze sklepu (tak, kupujemy nie tylko „wodę z cukrem” ale też „mrożoną wodę”, albo jak mówi nasz przyjaciel – „ja nie kupuję mrożonej wody, ja kupuję usługę jej zamrożenia!”) albo sporo samodzielnie zamrożonych kostek z foremek do kostek lodu. Niestety ciężko tutaj wyrazić się bardziej konkretnie odnośnie ilości lodu, ponieważ nie wiem, w jakich szklankach zamierzacie podać drink. Większa pojemność, więcej lodu.
  • limonka – 6 szt – potrzebujemy 5 szt jako składniki i 1 na dekoracje
  • melon – 1 szt, najlepiej melona kantalupa
  • mięta – potrzebujemy 20 listków i 4 szczyty więc kupujemy 1 roślinkę
  • cukier trzcinowy – 4 łyżeczki – kupujemy 1 opakowanie, jeżeli Wam się do czegoś jeszcze przyda np. pijacie dużo mojito albo słodzicie herbatę. Jeśli nie, to naprawdę niebiosa się nie rozstąpią jeśli zastąpimy cukier trzcinowy zwykłym w mojito. To nie konkurs na najbardziej wąsatego barmana w mrocznej dzielnicy Hawany, tylko domówka z drinkami ;)

Impreza z drinkami – co nam się przyda

Do wykonania wyżej wymienionych przepisów przydadzą nam się następujące akcesoria barmańskie:

Oczywiście nie jest to wszystko konieczne. Dziura w niebie się nie stanie, jeśli podacie drinka w innym szkle, niż powinniście. To nie konkurs barmański! Kruszony lód także ogarniecie bez kruszarki do lodu. Natomiast jeśli czujecie, że przygotowywanie drinków wciągnie Was na dłużej, to warto kompletować sprzęt, pamiętając oczywiście, że w zestawach najtaniej :-)